Mateusz Morawiecki promuje inwestycje PKL


„Ta inwestycja wzmocni magnetyzm tego miejsca” – powiedział wczoraj premier Mateusz Morawiecki podczas otwarcia nowego ośrodka turystycznego Polskich Kolei Linowych w Solinie na Podkarpaciu.

Premier przypomniał, że budowa nowej kolei trwała półtora roku i jest konsekwencją polityki rządu o repolonizacji wielu sektorów gospodarki, w tym również turystyki.

„Dokonaliśmy repolonizacji w wielu miejscach” – stwierdził szef rządu. Dodał, że jednym z przykładów jest repolonizacja Polskich Kolei Linowych. – To dzięki temu nowy inwestor Polski Fundusz Rozwoju mógł zainwestować dodatkowe 200 mln zł w ostatnich paru latach, tylko w ostatnich trzech latach – wskazał.

Zapowiedział, że na kolejne kilka lat planowane są „jeszcze większe inwestycje turystyczne, krajobrazowe„. Tak, chodzi o Park Rozrywki w Brodłach!

Więcej informacji możesz przeczytać tutaj i tutaj.

A co Wy myślicie? Czy powrót do własności państwowej, centralne zarządzanie znane z epoki PRL, finansowanie planów budowy parku rozrywki w Brodłach z pozabudżetowych funduszy Polskiego Funduszu Rozwoju to dobry kierunek? Zapraszam do dyskusji, na profilu FB „Park Rozrywki Brodła”.

Zwracam uwagę, że o tym, co może zostać zbudowane w naszej gminie nie decyduje premier, tylko MY SAMI – MIESZKAŃCY. Głosami naszych Radnych. W tym momencie, jeśli nasi Radni pozostawią dotychczasowe (całkiem niezłe) plany miejscowe w spokoju – premier nie będzie w stanie niczego zaplanować.